Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VW Phideon je nástupcem Phaetonu, měří 5 metrů a má podélně uložený motor

Představení

01.03.2016

Nová vlajková loď Volkswagenu může vypadat jako zvětšený Passat, ve skutečnosti ale využívá techniku Audi a má vskutku impozantní rozměry. Prodávat se však bude jen v Číně.

Teprve před pár týdny Volkswagen oznámil, že ukončí výrobu luxusního modelu Phaeton, který od roku 2001 vyjíždí z továrny v Drážďanech. Vypadalo to, že německá značka následujících několik let bude bez zastoupení v segmentu reprezentativních limuzín, ale nakonec tomu tak není.

Nový model Phideon vznikl v Německu, vyvíjel se ale specificky pro čínský trh. V Číně se bude prodávat i vyrábět, a to od třetího čtvrtletí letošního roku. Vzhledem k tomuto zaměření je světová premiéra v Ženevě překvapením.

Technika vychází z platformy MLB, kterou využívají především modely Audi. Podélně uložený šestiválec 3,0 l TSI pohání všechna kola, díky přeplňování turbodmychadlem dává 220 kW (300 k) a 440 Nm. V budoucnu vůz dostane i dvoulitrový čtyřválec a plug-in hybridní verzi. Bližší informace automobilka k Phideonu neuvádí, oficiální informace ale zahrnují prohlášení, že design tohoto 5,05 metru dlouhého sedanu bude vzorem pro další luxusní Volkswagen. Tedy pravděpodobně i nástupce čtyřdveřového kupé CC.

GlKzxNADxLM

okV0_9VWZhg

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: