Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda VisionS: Sedmimístná Škodovka se ukazuje ze všech stran

Představení

01.03.2016

Velké SUV, které se bude od konce roku vyrábět v Kvasinách, se na ženevském autosalonu předvádí v podobě konceptu. Ten naznačuje budoucí směřování designu české automobilky.

Škoda VisionS je předobrazem zatím bezejmenného modelu, který bude největším SUV v nabídce značky. Koncept měří na délku 4,70 metru a má rozvor 2,79 m – to je jen o 5 cm méně než u Superbu. Výška je 1,68 m a šířka 1,91 m, výstavní showcar je osazen šesti sedadly umístěnými do tří řad po dvojicích.

Pod kapotou se nachází hybridní pohonné ústrojí, které dosahuje výkonu 165 kW. Tvoří ho benzinový čtyřválec 1,4 l TSI, který má 115 kW a 250 Nm a elektromotor s parametry 40 kW a 220 Nm vpředu, vzadu se nachází další elektromotor s 85 kW a 270 Nm. V produkčním modelu se ale s takto řešenou čtyřkolkou nesetkáme, dostane konvenční čtyřválce bez elektromotorů.

Kromě této velké premiéry Škoda do Ženevy přivezla také další novinky: Octavii RS 4x4, plynovou Octavii G-Tec s převodovkou DSG a Fabii Combi ScoutLine, která je nástupcem Fabie Scout.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: