Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën C4 Cactus přijíždí v edici Rip Curl. Co je na něm nového?

Představení

23.02.2016

Australská surfařská firma Rip Curl se spojila s automobilkou Citroën a výsledkem jejich spolupráce je model C4 Cactus Rip Curl. Ten přináší nádech svobody a dobrodružství.

Autor:Roman HavlínFoto:

Extravagantní C4 Cactus do výbavy dostal již dobře známý systém Grip Control, který je nově zkombinovaný s pneumatikami Mud & Snow. Do prodeje by měl nový "Francouz" přijít letos na jaře.

A v čem se vlastně edice Rip Curl odlišuje? Na obou náraznících najdeme ochranné hliníkové pláty, kryty zpětných zrcátek dostaly bílý lak a karoserie je ozdobena logy Rip Curl. V nabídce se ocitne šest laků karoserie: hnědá Olive, černá Obsidien, červená Arden, modrá Baltic, šedá Aluminium a perleťová bílá Perle.

Technicky zdatnější jedinci jistě vědí, že Grip Control je vylepšený stabilizační systém s několika režimy - Standard, Písek, Terén, Sníh a Off. Každý režim je zvolen skrze otočný ovladač na středovém panelu. Pod kapotou nové speciální edice se nachází jen ty nejsilnější motory z nabídky.

Zájemci o vůz si tak budou moci vybrat mezi zážehovým tříválcem 1.2 PureTech s výkonem 110 koní a vznětovým čtyřválcem 1.6 BlueHDi o výkonu 100 koní. S oběma jednotkami jsou spojeny manuální pětistupňové převodovky.

V interiéru najdeme některé prvky v oranžové barvě Pulp zkombinované se šedým látkovým čalouněním. Ti náročnější si mohou zvolit černé polokožené čalounění.

Ve výbavě najdeme spoustu prvků, přičemž v základu je panoramatické střešní okno s vysokou tepelnou ochranou, zadní parkovací asistent, automatická klimatizace nebo samočinné rozsvícení světel.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: