Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Mégane Grandtour se poprvé ukázal světu. Moc mu to sluší

Představení

22.02.2016

Nový Renault Mégane se konečně ukázal i v praktičtější verzi Grandtourer. Dnes zveřejněné snímky navíc prozradily podobu vrcholného provedení GT.

Naživo se vůz ukáže na letošním ročníku ženevského autosalonu a na český trh by měl dorazit v květnu.

Jak můžete vidět, kombík má stoupající linie bočních oken, nová koncová světla protažená ke středu víka kufru a ve verzi GT vidíme i sportovnější nárazníky a masku chladiče s voštinovou mřížkou. Nechybí ani difuzor na zádi a chromovaná koncovka sportovního výfuku.

Výrobce zatím neuvedl, jak velký zavazadelník Mégane Grandtourer nabídne. Je však jisté, že to bude o něco víc, než kolik má provedení hatchback - 384 litrů. Ve vrcholné výbavě GT počítejme i s prvky, jako je aktivní řízení všech kol 4Control. To najdeme i u sedanu Talisman a tento systém pomáhá k lepším jízdním vlastnostem a manévrování.

Co se týče motorizací, pod kapotou základního provedení Grandtoureru hledejme atmosférický motor s objemem 1.6 litru a výkonem 84 kW. Dále výrobce nabídne jednotku 1.2 TCe s výkonem 74 a 97 kW. Z naftové nabídky přijdou již známé motory 1.5 a 1.6 dCi s výkonem 66 / 81 kW a 96 kW.

Samotným vrcholem se stane verze GT s motorem 1.6 TCe a výkonem 151 kW. Kdo by radši naftu, ten bude mít možnost koupit gétéčko s agregátem 1.6 dCi o výkonu 118 kW. Jak to tak bývá, u těchto dvou verzí čekejme výhradně dvouspojkovou šestistupňovou převodovku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: