Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot 2008 s faceliftem přiostřuje design a vylepšuje výbavu

Představení

18.02.2016

Malý francouzský crossover přichází s faceliftem, který zvýrazní jeho designové rysy. Současně s tím se ale rozšíří i nabídka multimediální a bezpečnostní výbavy. Paleta motorů zůstává beze změn.

Větší maska s logem značky a chromované prvky jsou jasným poznávacím znamením faceliftu Peugeotu 2008. To ale není jedinou změnou vzhledu – lemy blatníků jsou nově opatřeny plastovými ochrannými prvky. Ty dosud obepínaly jen spodní část nárazníků a prahy. Nabídka barev se navíc rozšiřuje o odstín Ultimate Red, který byl dosud vyhrazen hot hatchi 308 GTi.

Další novinkou je sportovně stylizovaná verze GT Line, která po vzoru dalších modelů sází na kontrastní černé prvky. V Česku se ale tento stupeň výbavy ve stávajících řadách (208, 308 ani 508) nenabízí.

Nabídka pohonných jednotek zůstává stejná jako v loňském roce. To znamená benzinový tříválec 1,2 l PureTech v atmosférickém provedení s výkonem 60 kW a v přeplňovaných variantách 81 a 96 kW. Naftové motory zastupuje čtyřválec 1,6 l BlueHDi s výkonem 55, 73 nebo 88 kW. Poháněna jsou vždy jen přední kola, nově se ale prostřední diesel bude nabízet se systémem Grip Control, který zlepšuje trakci podle volby různých jízdních režimů (silnice, sníh, bláto, písek).

Seznam elektronické výbavy se rozšiřuje o autonomní brzdění ve městě, rozhraní Apple CarPlay a Android Auto nebo parkovací kameru. Již dříve mohl mít Peugeot 2008 také funkci samočinného parkování.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: