Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Autem roku je podle redakce AUTO7 Škoda Superb

News

16.02.2016

Redaktoři automobilového magazínu AUTO7 zvolili nejlepší auto roku 2016. Je jím Škoda Superb, která zvítězila před Opelem Astra, třetí místo obsadil Ford Mustang.

Autor:RedakceFoto:Archiv

hlasování redaktorů, kteří ve svém výběru vedle běžných kritérií, jako jsou design, inovace nebo jízdní vlastnosti, zohlednili také hospodárnost a náklady na provoz. Právě tyto dva faktory jsou dlouhodobě hlavními hodnotami, které vyjadřují spotřebitelské zaměření AUTO7.

Redaktoři vybírali nejlepší auto z novinek, které se na českém trhu začaly prodávat v uplynulých dvanácti měsících. Každý ze čtyř členů redakce sestavil svůj žebříček sedmi nejlepších aut, z nich pak vzešlo celkové pořadí.

Autem roku podle redakce AUTO7 je Škoda Superb třetí generace, pro kterou hlasovali všichni redaktoři a tři ji umístili na první místo. Superb získal vítězství díky svým hlavním přednostem, kterými jsou velký prostor pro posádku i zavazadla, úsporné motory, nízké provozní náklady a v neposlední řadě i design.

Také druhý Opel Astra figuruje v žebříčcích všech čtyř redaktorů. Jeho největšími klady jsou jízdní vlastnosti, nabídka moderních technologií, prostorný interiér a příznivé ceny. Třetí místo s výraznějším odstupem náleží Fordu Mustang, který je atraktivní a nabízí zábavu za volantem. Zároveň se ale jedná o jedno z nejdostupnějších sportovních aut, navíc poháněné osmiválcovým motorem.

Celkem se v nominacích objevilo 16 různých modelů. Vedoucí redaktor Lukáš Vaverka k tomu dodává: „Vítězná Škoda Superb vyniká ve všech ohledech a nechává jen malý prostor ke kritice. V uplynulých dvanácti měsících se ale do prodeje dostalo mnohem víc povedených aut – jasným důkazem je rozmanitost názorů redakce AUTO7 na další pořadí.“ Těsné rozdíly mezi jednotlivými modely se projevily i tím, že se o sedmé místo podělila hned trojice aut.

Žebříček nejlepších aut roku 2016 podle redakce AUTO7:

Pořadí

Model

Základní cena

Body

1.

Škoda Superb

614 900 Kč

27

2.

Opel Astra

314 900 Kč

24

3.

Ford Mustang

969 000 Kč

9

4.–5.

Hyundai Tucson

529 990 Kč

7

Suzuki Vitara

386 700 Kč

6.

Volkswagen Touran

565 900 Kč

6

7.–9.

Honda Jazz

359 900 Kč

5

Mazda MX-5

629 900 Kč

Subaru Levorg

759 000 Kč

 

Co k tomu dodávají další redaktoři?

Michal Borský: „Poměrně často se mi stává, že se s kolegy na svých favoritech tak úplně neshoduji. Někdo říká, že je menu novinek trochu chudší než jindy, já si ale myslím, že je svým průřezem v zásadě podobné jako v jiných letech. Ona zdánlivá menší bohatost nabídky možná paradoxně pramení právě z toho, že se objevilo několik skutečně výrazných modelů.“

Eva Srpová: „Dlouho jsem přemýšlela nad volbou vítěze. Opel si mě získal obrovským úsilím vylepšit slabiny minulé generace, jenže nemůžete dát první místo někomu jen za to, že je lepší než dřív. Ten nejlepší musí překonávat i současnou konkurenci, a to astra neumí. Superb u mě neskončil první proto, že je to škodovka, ale protože nejlepší ve třídě opravdu je.“

Ladislav Čermák: „Letos byla volba, díky výjimečně chudé úrodě opravdu důležitých novinek, vlastně jednoduchá. O to více zazářil český korunní princ, který se konečně stal autem, kterým se můžeme chlubit. Je až s podivem, jak se podařilo tvůrcům vyhrát věčný hierarchický poker s koncernovými šéfy. A ten design...“

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: