Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Mokka X: Nové jméno, nová tvář a interiér z Astry

Představení

15.02.2016

Po čtyřech letech a půl milionu prodaných aut přichází Opel z výraznou modernizací kompaktního crossoveru Mokka. Do názvu přibylo písmeno X, které zdůrazňuje agresivnější design modernizovaného provedení.

Mokka je pro Opel důležitý model. Na rozdíl od neúspěšné Antary se její působení na trhu dá označit za jednoznačný úspěch: celoevropsky patří mezi neprodávanější auta ve své třídě, o druhou příčku se přetahuje s Peugeotem 2008 a ztrácí jen na Renault Captur.

Dobrý základ chce nyní Opel podpořit modernizací, které přináší změnu názvu na Mokka X. Zároveň se důkladně změní design předních partií, které na přání získají LED světlomety, a nabídku barev rozšíří výrazná oranžová Amber.

Největší novinky se přesto ukrývají uvnitř. Kompletně přepracovaná palubní deska vychází z nové Astry a stejně jako v ní nahrazuje velké množství tlačítek dotykovým displejem. Ten nabízí přístup k novému multimediálnímu systému IntelliLink, který je vybaven mimo jiné rozhraním pro telefony Apple CarPay a Android Auto. Příplatková výbava se rozšíří i o bezklíčový vstup a startování, které Mokka dosud nenabízela.

Po loňském uvedení nových 1,6litrových turbodieselů (81 a 100 kW) přichází i další novinka v oblasti motorů. Jedná se o 1,4 l Turbo s přímým vstřikováním, který má 112 kW – tedy o devět víc než ve stávající nepřímovstřikové čtrnáctistovce. Nabízet se bude s pohonem všech kol a automatickou převodovkou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: