Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Seat Ateca Cupra: Ostrá verze se možná stane realitou

News

13.02.2016

Je to jen pár dnů, co bylo představeno první SUV od Seatu, a už tu máme zprávy o výkonném provedení Cupra.

V rozhovoru pro zahraniční server Auto Express se na toto téma rozhovořil předseda představenstva Luca de Meo. Potvrdil, že Seat v současné době projednává hned několik variant nového modelu Ateca. Jednou z nich by mohla být i Cupra, protože ze strany veřejnosti by podle něj o vysoce výkonný crossover mohl být zájem.

Ateca přijde do prodeje koncem letošního jara a bude nabízena se dvěma benzinovými motory TSI. První disponuje objemem 1,0 litru a výkonem 115 koňských sil, druhým je pak jednotka 1.4 TSI o výkonu 150 koní. Vznětové agregáty budou zastoupeny verzemi s objemem 1,6 a 2,0 litru. U nich čekejme výkon 115 a 150 / 190 koní.

Výše uvedené motory tak nabízejí velký prostor pro výkonnostní vylepšení. Vzhledem k tomu, že Ateca je do značné míry shodná s novým Volkswagenem Tiguan, verze Cupra by mohla být vybavena třeba naftovým motorem 2,0 BiTDI s výkonem 240 koní.

Díky tomu by nové španělské SUV zřejmě zrychlilo z nuly na stovku pod sedm sekund a maximální rychlost by se mohla pohybovat okolo 240 km/h.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: