Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo příští týden odhalí kombi V90, jeho podobu ale známe už teď

News

09.02.2016

Čtvrtek 18. února je datum, kdy se oficiálně představí nové velké kombi od Volva. Přejmenuje se z V70 na V90 a současně s tím se zvětší jeho rozměry.

Nové kombi od Volva je zatím oficiálně tajemstvím, jeho podoba už ale unikla na začátku roku. Díky tomu víme, že si zachová svisle orientovaná zadní světla, která jsou pro švédské kombíky typická už více než čtvrt století. Čekání na oficiální fotografie automobilka vyplňuje rekapitulací svých předchozích modelů s praktickou karoserií.

Historie kombíků od Volva je delší než 60 let, úplně prvním modelem bylo Volvo PV 544 Duett v roce 1953. Archaicky tvarovaný model, který dnešní optikou vypadá jako retro SUV, zatímco o dekádu mladší P220 Amazon z roku 1962 už má charakteristické tvary, z nichž designéři vycházejí dodnes.

Legendou je třídveřový model 1800 ES z roku 1971, Volvo ale vytvořilo i další známé kombíky – například 245, 850 (včetně sportovní verze 850 T5-R) nebo 960. Ten se v posledních letech výroby jmenoval stejně jako připravovaný model, tedy V90. Zároveň byl ale posledním kombi Volvo s pohonem zadních kol.

Nová V90 využívá modulární platformu SPA, na které už vznikl sedan S90 a také SUV XC90. Vsadí výhradně na čtyřválcové motory a nabídne i hybridní pohon.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: