Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo očekává vysoký zájem o řadu 90, proto přesune výrobu V60

News

02.02.2016

Švédská automobilka pozmění náplň svých výrobních závodů. Produkce kombi V60 se přesune do Belgie, ve Švédsku budou nově vznikat jen modely XC90, S90 a V90. Automobilka totiž očekává vysoký nárůst poptávky po své nejvyšší řadě.

Volvo přeorganizuje výrobu svých evropských modelů podle jednoduchého schématu: ty menší se budou vyrábět v belgickém Gentu, větší ve švédské Torslandě. Nové uspořádání je vynuceno očekáváním vysoké poptávky po modelech XC90, S90 a V90. Dva posledně jmenované se začnou prodávat až v létě letošního roku, zatímco XC90 se v loňském roce mohla díky příchodu nové generace pochlubit zdvojnásobením prodejů.

Zároveň ale změna dává smysl i z hlediska logistiky, protože respektuje konstrukční příbuznost modelů. V praxi se tedy produkce kombi V60 přesune ze Švédska do Belgie, kde se dnes vyrábí crossover XC60, sedan S60 a hatchback V40. Tato čtveřice mimochodem vede žebříček modelů Volvo podle prodejů, bestsellerem je XC60 se 160 tisíci kusy za rok 2015, V40 má na kontě 107 tisíc, S60 64 tisíc a V60 61 tisíc kusů.

Nové uspořádání bude pokračovat i po generační obměně. Menší modely postupně přejdou na modulární architekturu CMA, která se poprvé představí s crossoverem XC40. Velká, ve Švédsku vyráběná Volva, mají již základ v architektuře SPA. Stejné bude rozdělení výroby mezi dvojici čínských výrobních závodů Volva, zatímco se chystaná americká továrna zaměří jen na velké modely.

Během tří let by všechny modely řad 40 a 60 měly přijít v nové generaci s platformou CMA, mezitím ale ještě hatchback V40 čeká facelift.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: