Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dnes je poslední den Land Roveru Defender, po 68 letech končí

News

29.01.2016

Všechno má svůj konec, i život nejdéle vyráběného off-roadu na světě. Dlouho očekávané zastavení produkce připadá na 29. ledna 2016.

Pochlubit se 68 lety nepřetržité výroby může málokteré auto, Land Rover Defender se v tomto ohledu dokonce dá považovat za rekordní. Má to však několik háčků. Poslední Defender nemá s původním modelem z roku 1948 společné ani jméno, ani mnoho technických rysů – liší se rozvor, dokonce o víc než čtvrt metru, konstrukce náprav i způsob pohonu všech kol. Také design se v průběhu desetiletí proměnil.

Po celou tu dobu se ale off-road od Land Roveru vyráběl ve stejné továrně v Solihullu. Vzniklo celkem přes dva miliony kusů a konec výroby se nakonec kvůli rostoucí poptávce přesunul z loňského podzimu na leden 2016. Po oznámení o definitivním konci Defenderu totiž prodeje tohoto modelu vzrostly o třetinu. Závěr navíc Land Rover ozvláštnil třemi speciálními edicemi.

Defender se tak definitivně stává součástí automobilové minulosti. Automobilka ale počítá s výrobou zcela nového podobně zaměřeného vozu. Na něj si ale budeme muset dva až tři roky počkat, novinkou bude pravděpodobné umístění výroby do továrny na Slovensku, kterou Land Rover v blízké době začne budovat.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: