Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault rozšíří nabídku Kadjaru, letos přibudou dvě nové pohonné jednotky

Český trh

21.01.2016

Rok 2016 je u Renaultu ve znamení příchodu mnoha novinek. A nejedná se jen o nové modely, ale i rozšíření nabídky stávajících modelových řad.

Crossover Renault Kadjar, který se začal prodávat v červnu 2015, dostane ke stávajícím pěti druhům pohonu dva nové. Oba se týkají benzinové strany nabídky. Základní motor 1,2 l TCe/96 kW bude od března k dispozici také se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou EDC. Dosud byla tato kombinace vyhrazena jen řadě Mégane, kde se během jara objeví i v nové generaci.

Druhou novinkou je silnější benzinový motor 1,6 l TCe/120 kW. Ten se již dnes nabízí v sesterských crossoverech Qashqai a X-Trail od Nissanu. Sám Renault již nabízí jeho výkonnější 147kW verzi, a to v sedanu Talisman a MPV Espace.

Nabídka naftových motorizací je v současné době kompletní. Tvoří ji 1,5 l dCi/81 kW s manuálem nebo dvouspojkovou převodovkou a 1,6 l dCi/96 kW s manuální převodovkou a pohonem předních nebo všech kol.

Další novinkou v oblasti pohonných jednotek bude květnové rozšíření nabídky menšího crossoveru Captur o kombinaci benzinového motoru 1,2 l TCe/88 kW s manuální převodovkou. Dosud se tento přeplňovaný čtyřválec v Capturu i sportovním Cliu GT nabízí jen se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou EDC.

Kromě toho letos Renault zahájí prodej v úvodu zmíněných nových modelů. Konkrétně se jedná o:

  • sedan střední třídy Talisman (leden 2016)
  • kompaktní hatchback Mégane (březen 2016)
  • kombi Talisman Grandtour (květen 2016)
  • facelift hatchbacku Clio (září 2016)
  • kombi Mégane Grandtour (říjen 2016)
  • MPV Scénic a Grand Scénic (listopad/prosinec 2016)

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: