Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Výroba Audi A1 se přesune, příští generace se bude vyrábět ve Španělsku

News

20.01.2016

Španělská automobilka Seat potvrdila, že v roce 2018 zahájí výrobu modelu Audi A1. S tím je spojena i další změna výroba Audi Q3 se přesune ze španělského Martorellu do Maďarska.

Seat potvrdil předchozí spekulace, když oznámil, že automobilka Audi definitivně rozhodla o přesunu výroby svého modelu A1 do Španělska. Toto rozhodnutí navazuje na předchozí zkušenost, kdy Španělé od poloviny roku 2011 zajišťují výrobu malého SUV Audi Q3. Tohoto modelu se dosud v továrně Martorell vyrobilo 478 tisíc kusů.

První A1 z bran španělského závodu vyjede v roce 2018 – do té doby se A1 bude vyrábět ve stávající lokaci v belgické továrně Audi Brussels. Místo na výrobní lince ji uvolní právě Q3, jejíž produkce se přesune do maďarského Györu – tam dnes vznikají modely A3 Cabriolet, A3 Limuzína a kompletní řada TT.

V případě A1 se samozřejmě jedná o příští generaci, však ta současná je v prodeji od roku 2010. Její nástupce vznikne na základě architektury MQB-A, a stejnou konstrukci využije i příští Seat Ibiza, který se bude vyrábět také v Martorellu. Belgická továrna Audi bude fungovat dál, přemístí se do ní produkce zatím blíže nespecifikovaného modelu skupiny VW.

Tagy: Seat, Audi, A1, Q3, Martorell
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: