Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën DS3 při faceliftu mění logo i přední masku

News

20.01.2016

Trojková řada je nejstarším a také nejprodávanějším modelem značky DS. Přesto se faceliftu dočkal jako poslední. Na jaře dorazí s novým vzhledem a bez loga Citroënu.

Malý hatchback DS 3 je posledním modelem značky DS, který viditelně odkazuje na spojení s Citroënem. Právě představený facelift ale toto spojení ruší, nová maska chladiče se podobá větším DS a postrádá charakteristický motiv dvojitého šípu. Naopak se vyznačuje silným lesklým lemem masky chladiče, která je díky němu protažená až pod přední světla.

Facelift přichází až šest let po představení původní verze, DS 3 na něj ale rozhodně nečekala bez inovací. Například v roce 2014 se vzhled vozu lehce změnil díky nasazení LED světlometů, o dva roky dříve zase nabídku obohatila extravagantní verze DS 3 Cabrio se stahovacím prostředním dílem střechy.

Dnes se také DS 3 nabízí se zcela jinými motory než na začátku. Jejich nabídka se s faceliftem obmění jen lehce. Základem zůstává atmosférický tříválec 1,2 l PureTech o výkonu 60 kW, nad ním stojí přeplňovaná verze s 81 kW a nově také 96 kW. Čtyřválcový benzin 1,6 l THP/121 kW i turbodiesel 1,6 l BlueHDi ve verzích 73 a 88 kW jsou v nabídce již od roku 2014.

Facelift znamená také návrat ostré verze Racing, která se však přejmenuje na DS 3 Performance. Pohánět ji bude i nadále motor 1,6 l THP/152 kW a dostupná bude v obou karosářských verzích. Od běžných DS 3 se liší o 15 mm sníženým podvozkem, širším rozchodem kol a také instalací samosvorného diferenciálu Torsen.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: