Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chrysler Pacifica je nástupcem Voyageru, chce mít lepší image

News

15.01.2016

(Staro)nové jméno a také zcela jiný design, to jsou dva hlavní rysy nového rodinného Chrysleru. Má třímetrový rozvor a celkově měří skoro 5,2 metru – stejně jako stávající Voyager.

Chrysler Pacifica není zcela neznámým pojmem, stejně se jmenoval už crossover vyráběný v letech 2003 až 2007. Nyní automobilka tento název oživí u velkého MPV, které nahradí dosavadní Voyager (v USA Chrysler Town&Country a Dodge Grand Caravan). Chrysler si od této změny slibuje posun ve vnímání modelu. Proto kromě nového jména nastupuje také nový designový styl, hrany jsou zapomenuty a přicházejí oblé tvary. Výsledkem je i výborná aerodynamika se součinitelem odporu jen 0,30.

Přední kola amerického modelu roztáčí jeden ze dvou motorů. Základem je benzinový 3,6 l V6 o výkonu 214 kW, spojený s devítistupňovým automatem. Stejný šestiválec, ale s výkonem sníženým na 185 kW a doplněný o blíže nespecifikovaný elektromotor, tvoří plug-in hybridní pohonné ústrojí s 16kWh baterií. V takovém případě sílu motorů kombinuje bezestupňová planetová převodovka.

Novinka měří na délku 5172 mm a má rozvor 3089 mm. To jsou téměř identické hodnoty se stávajícím Voyagerem. Samozřejmostí je pár bočních posuvných dveří, u Pacificy hliníkových. Uspořádání interiéru zůstává u osvědčeného konceptu 2+2+3 a po sklopení sedadel druhé a třetí řady vznikne rovná plocha.

Pacifica se začne v USA prodávat letos na jaře, v prvním roce ale bude v nabídce souběžně s Voyagerem. Verze značky Dodge následně skončí bez nástupce, osud Voyageru v Evropě je zatím otevřený. V případě uvedení nové Pacificy do Evropy by koncern Fiat patrně nasadil turbodiesel 2,2 l o výkonu 147 kW.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: