Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Video: Red Bull ukazuje, že s formulí se dá jezdit i na sněhu

News

15.01.2016

Monopost Formule 1 okusil slavnou sjezdovku Hahnenkamm v Kitzbühelu. Přípravy této akce byly složité, výsledek ale stojí za to!

Jezdit s formulí po lyžařské sjezdovce? To je dost šílený nápad… Red Bull ale sebral odvahu a pustil se do takového projektu. Do skiareálu nad Kitzbühelem vyslal monopost RB7 z roku 2011 (tedy ještě poháněný atmosférickým motorem) a Max Verstappen s ním projel speciálně vytyčené kolečko po sjezdovce Hahnenkamm.

Největší výzvou je podle očekávání obutí. Pirelli pro tuto akci vyrobilo speciální formulové pneumatiky s hřeby a přes ně jsou nazuté řetězy, které zajišťují trakci na zledovatělých plochách. Složité ale bylo také dostat monopost do nadmořské výšky téměř 1700 metrů. Nakonec k tomu posloužila helikoptéra. A také bylo potřeba upravit software auta, aby v nepřirozeném prostředí fungovalo správně.

A proč vlastně Red Bull uspořádal tak divokou akci, které se zúčastnilo 3500 diváků? Pro zábavu, ale také kvůli propagaci svých dvou nových sponzorů – TAG Heuer a Puma. Zimní vystoupení v Alpách má kromě toho za cíl i podpořit červencovou Grand Prix Rakouska, která se jede na okruhu Red Bull Ring.

wFSJr2LK0J8

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: