Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Video: Tesla Model S díky nové funkci sama přijede z parkoviště před vchod


14.01.2016

Automatické parkování není hudbou blízké budoucnosti, ale realitou. Nabízí jej BMW řady 7 a nově v testovací verzi také Tesla.

Tesla po Novém roce aktualizovala software svých elektromobilů Model S a Model X a u té příležitosti přidala novou funkci s podivným jménem Summon. Ve skutečnosti se jedná o automatické parkování (a vyparkování) auta, která však zatím funguje v testovacím režimu, takzvané beta verzi. Znamená to, že Tesla nabádá majitele, aby novinku z bezpečnostních důvodů zkoušeli jen na soukromém pozemku. A dalším omezením je nízká rychlost auta při manévrování – maximálně jen 5 mph, neboli 8 km/h.

V praxi to ale funguje dobře, jak ukazuje video jednoho z uživatelů Tesly. Auto stačí přivolat pomocí mobilního telefonu a cestu ke svému řidiči si najde samo. Celý proces je kvůli rychlostnímu omezení sice zdlouhavý a pomalý – ale když venku prší, na své auto si rádi počkáte pod přístřeškem. Navíc touto efektní novinkou můžete oslnit okolí… něco podobného totiž jinak nabízí jen nová generace BMW řady 7.

L2bZ1CWqvbA

Vyjet z normální garáže je pak pro novou funkci naprostá hračka, jak ukazuje další video:

mX6Pp4tdEKs

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: