Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo V90 odhaleno únikem, zachová si svislá zadní světla

Tajné projekty

02.01.2016

Nový sedan Volvo S90 teprve čeká na oficiální premiéru, na internet ale mezitím unikla i první fotka odvozeného kombi V90.

Autor:Lukáš VaverkaFoto:

Nástupcem sedanu S80 se stane model S90. Změna názvu zdůrazňuje technickou i designovou příbuznost s SUV XC90, ale také nárůst vnějších rozměrů – novinka vyroste o 10 cm a bude měřit 4,97 metru. Stejná proměna čeká i na kombi, které se oficiálně představí později. Už nyní ale po internetu koluje první obrázek zádě, který zveřejnila internetová stránka švédského magazínu Teknikens Värld.

Model V90 nahradí dosavadní V70, sjednotí se tak nejen označení, ale i velikost sedanu a kombi. Dosud totiž, poněkud překvapivě, mělo kombi V70 o pár centimetrů kratší rozvor i celou karoserii než S80. Stejně jako všechna kombi Volvo od uvedení modelu 850 v roce 1991 bude mít i zbrusu nová V90 svislá koncová světla v zadních sloupcích karoserie.

Motory budou výhradně čtyřválcové – stejné jako v nové generaci S80. To znamená hybridní pohon u nejvýkonnější benzinové verze a unikátní technologii PowerPulse, která u vrcholného turbodieselu D5 zajistí rychlé reakce a nástup točivého momentu.

Mimochodem, auto jménem V90 Volvo už v minulosti vyrábělo, konkrétně v letech 1996 až 1998. Jednalo se o facelift modelu 960, poháněný výhradně šestiválcovým benzinovým třílitrem. Zároveň byla tehdejší V90 (společně se sedanem S90) posledním švédským autem s pohonem zadních kol.

Tagy: Volvo, kombi, V70, V90
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: