Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Mercedes-Benz E odhaluje svůj interiér, vypadá jako třída S

Představení

09.12.2015

Už za pár týdnů se světu poprvé ukáže nová generace třídy E od Mercedesu. Německá automobilka se rozhodla v předstihu něco poodhalit, konkrétně interiér.

Začátkem ledna se na autosalonu v Detroitu představí nová generace Mercedesu třídy E. Výstavní premiéra je tedy naplánována na stejné místo, kde se před šesti lety odhalil předchozí model. Prodej bude zahájen v dubnu, kombi bude následovat už v září.

Mercedes se ale ještě před premiérou rozhodl odhalit podobu interiéru. Ten jako by z oka vypadl limuzíně třídy S. Liší se jen v detailech, především napojením palubní desky na středový tunel, které se inspiruje u menší třídy C. Základní rys, tedy virtuální kokpit složený ze dvou širokoúhlých obrazovek, je každopádně převzat z velké limuzíny.

Rozměry displejů jsou impozantní. Každý z nich má úhlopříčku 31,2 cm a rozlišení 1920 x 720 pixelů. Jsou zasazeny pod společným krycím sklem a nabízí výběr tří stylů zobrazení. Základní provedení kabiny bude mít o něco konvenčnější řešení: dostane dvojici analogových kruhových ukazatelů s velkým displejem palubního počítače mezi nimi, uprostřed palubní desky pak bude 8,4palcový displej.

Zajímavou inovací jsou dotykové ovládací prvky na multifunkčním volantu. S jejich pomocí se má multimediální systém ovládat podobně jako chytrý telefon. Kromě toho dostane třída E touchpad na středovém tunelu, hlasové ovládání a několik mechanických tlačítek pro nejdůležitější funkce. Osvětlení interiéru zajistí diody, ambientní podsvícení bude možné nastavit v bezprecedentním rozsahu 64 odstínů.

Nabídka asistenčních systémů bude rozšířena o novinku v podobě automatické změny jízdních pruhů. Třída E tedy bude schopna nejen se udržet ve zvoleném jízdním pruhu, ale při aktivaci směrovky také bezpečně přejet do toho sousedního.

Bližší podrobnosti k technice zatím nejsou známy. Předpokládá se ale nasazení zejména čtyřválcových motorů, včetně hybridní verze, které doplní naftová a benzinová V6, v obou případech s přeplňováním turbodmychadlem.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: