Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ulrich Hackenberg, tvůrce MQB, u Volkswagenu po 30 letech končí

News

04.12.2015

Dozorčí rada Audi potvrdila nové obsazení klíčových pozic. Současně s tím se automobilka dohodla na ukončení spolupráce s dosavadním šéfem vývoje, Ulrichem Hackenbergem.

Kauza s nesrovnalostmi ohledně vykazovaných hodnot emisí u vozů koncernu VW má další důsledky. Nový šéf koncernu Matthias Müller byl jmenován do čela dozorčí rady Audi, bude tedy vykonávat obě funkce souběžně – stejně jako jeho odvolaný předchůdce Martin Winterkorn. Předsedou představenstva zůstává i nadále Rupert Stadler, který jako jediný manažer v této funkci přečkal říjnovou rošádu vedení u hlavních koncernových značek.

Nepřehlédněte: Kdo je kdo v novém vedení VW Group?

Zároveň ale dochází k další změně. Z koncernu po 30 letech odchází Ulrich Hackenberg, dosavadní šéf vývoje Audi. Tuto funkci vykonával od roku 2013, před dvěma měsíci z ní byl dočasně suspendován. Nyní došlo k dohodě mezi Hackenbergem a automobilkou na definitivním ukončení spolupráce.

Nepřehlédněte: Volkswagen zveřejnil popis úprav motorů EA189, u 1.6 TDI se bude měnit i hardware

Hackenberg je jedním z nejdůležitějších konstruktérů v moderní historii německého koncernu. Na počátku devadesátých let byl zodpovědný za vývoj klíčových modelů A3, A4 a TT, o dekádu později vedl vývoj modulární platformy MLB, kterou využívají modely Audi s motorem podél. V letech 1998 až 2002 a 2007 až 2013 pracoval pro Volkswagen. Zde se zapsal především díky realizaci revoluční modulární architektury MQB.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: