Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Poslední mohykán: 2miliontý vyrobený Land Rover Defender je na prodej

News

27.11.2015

Výroba Land Roveru Defender se nevyhnutelně blíží ke konci. Pokud máte zájem o jeden z posledních kousků, navíc jubilejní dvoumiliontý, je dobré vědět, že 16. prosince se přesně takový bude dražit v Londýně.

Land Rover Defender je žijící legendou, i když jeho produkce zatím stále nebyla ukončena. Defender, dinosaurus, jehož kořeny sahají až do roku 1948, kdy se začala psát historie značky Land Rover, v dnešní době působí jako zjevení - robustní archaická konstrukce s žebřinovým rámem a tuhými nápravami, minimální komfort, ale maximální terénní schopnosti a pověst vozu, s kterým dojedete na konec světa.

Umění (ne)odcházet

Od zahájení výroby v roce 1983 (ještě jako Land Rover Ninety, název Defender se používá od roku 1990), prodělal automobil několik nutných modernizací, slovo moderní je ale asi to poslední, které vás při pohledu na hranatou karoserii napadne. Defender je automobil, který s úspěchem ignoruje snad všechny dnešní trendy a zůstává jedním z malá skutečných off-roadů, jaké si můžete koupit.

Cíloví zákazníci po celém světě si dobře uvědomují výjimečnost vozu, který dokáže obstát ve skutečně náročných provozních podmínkách, a i přes nijak se nepodbízející cenu je o Defender stále zájem. Poptávka je dokonce tak velká, že automobilka již několik let odkládá ukončení výroby a uzpůsobuje Defender současným technickým požadavkům.

Definitivně poslední vůz měl výrobní linku v britském Solihullu opustit letos v prosinci, příliv posledních objednávek ale nakonec způsobil, že Defendery budou pravděpodobně vznikat až do dubna 2016.

2 miliony klasických Land Roverů

Land Rovery klasické modelové řady dělají čest svému jménu už neuvěřitelných 65 let a letos v květnu oslavily další událost v podobě 2 milionů vyrobených vozů. Jubilejní Land Rover Defender vznikl v provedení 90 Station Wagon, tedy s uzavřenou třídveřovou karoserií a krátkým rozvorem náprav, a svou významnost dává patřičně najevo.

Na voze lakovaném ve stříbrné metalíze Silver Satin samozřejmě nechybí plaketa s pořadovým číslem 2,000,000, mezi další prvky zdůrazňující neobyčejnost konkrétního automobilu patří podpis zaměstnanců Land Roveru, kteří se na výrobě konkrétního kusu podíleli.

Přední blatníky zdobí hliníkový pás s rytinou mapy zátoky Red Wharf Bay, ve které konstruktér Maurice Wilks poprvé do písku načrtnul prototyp prvního Land Roveru. Stejný motiv poté najedete uvnitř na potahu polokožených sedadel.

Stejně jako ostatní soudobé Defendery, i tento speciální vůz pohání řadový čtyřválcový turbodiesel o objemu 2,2 litru, který dosahuje nejvyššího výkonu 90 kW a točivého momentu 360 Nm. Pohon 4x4 s redukcí je samozřejmostí, stejně tak výhradně manuální převodovka.

A nyní to nejdůležitější! Unikátní Land Rover Defender s pořadovým číslem 2 miliony se bude dražit již 16. prosince letošního roku v Londýně. Aukci má na starost společnost Bonhams a výtěžek z prodeje bude věnován charitativním organizacím, konkrétně Červenému kříži a nadaci Born Free. Pokud chcete vlastnit jeden z největších symbolů automobilového průmyslu 20. století, nezbývá než zamluvit letenku a utkat se o Land Rover s ostatními zájemci.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: