Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aplikace Škoda LittleDriver: Nechte vaše děti řídit

News

10.11.2015

S novou aplikací pro tablety od škodovky si mohou řízení automobilu vyzkoušet i děti. Škoda LittleDriver simuluje jízdu za přispění reálných údajů z vozů značky Škoda a pomáhá s výukou dopravní bezpečnosti.

Pokud na cestách autem často slýcháte obávanou otázku malých pasažérů „Už tam budem?“, pak by mohla být nová aplikace Škoda LittleDriver určena právě pro vás a vaše děti. Program pro mobilní zařízení s operačním systémem Android či iOS simuluje řízení automobilu a dle Škody má za cíl nejen pobavit, ale také vzdělávat.

Reálné údaje o jízdě díky SmartGate

Cílem hry je získat co nejvíce bodů za opakování chování skutečného řidiče, děti musí na tabletu správně přidávat plyn, brzdit a zatáčet. Aplikace je pomocí bezdrátového rozhraní SmartGate propojena s automobilem a v reálném čase tak zobrazuje údaje přímo o voze, kterým cestujete.

Během virtuální jízdy se zobrazuje mimo jiné skutečná rychlost, stav paliva v nádrži či dokonce takový detail, jako je tlak oleje. Kromě samotného řízení musí hráč umět také nastartovat, na konci jízdy pak zaparkovat a vypnout motor.

Uživatel si může rovněž zvolit, jaký automobil bude řídit – na výběr jich je celkem 10. Virtuální garáž obsahuje například koncept Škoda VisionC, kabriolet Felicia z roku 1960, aktuální Fabii, Rapid a Octavii RS. Každý vůz je navíc možné dále konfigurovat a upravovat.

Děti se při hraní interaktivní cestou také učí, jak se správně chovat v silničním provozu a jaká pravidla na silnicích platí. Za správné odpovědi v kvízech sbírají bonusové body, za které si mohou sestavit vlastní virtuální škodovku.

Aplikace jako demostrace možností konektivity

Škoda LittleDriver prezentuje možnost využití nových rozhraní SmartLink a SmartGate. SmartLink umožňuje zobrazení aplikací z mobilních telefonů na displeji ve voze, SmartGate, který aplikace používá, propojuje opačným směrem – do smartphonu či tabletu umožňuje přenos až 40 parametrů o voze.

Aplikace je zdarma ke stažení na internetu, pro její správné fungování však potřebujete vůz značky Škoda s funkcí SmartGate – ta se momentálně nabízí v modelech Fabia, Octavia, Rapid, Rapid Spaceback, Yeti a Superb.

NRwXqKySf2o

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: