Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

SEMA 2015: Monstra z Las Vegas přicházejí

News

05.11.2015

Shelby F-150, Toyota Tundraisine, COPO Camaro a další. Vybrali jsme 5 zajímavých úprav automobilů, které můžete potkat na letošním ročníku veletrhu SEMA Show.

Specialty Equipment Market Association (SEMA) je asociací aftermarketových výrobců v automobilovém průmyslu, která sdružuje automobilky, výrobce náhradních dílů a příslušenství, distributory a další společnosti, které jsou do automobilového businessu zapojeny.

Každoročním vyvrcholením činnosti asociace je veletrh SEMA Show, pořádá se v Las Vegas již od roku 1967 a jednotliví výrobci na něm představují své produkty samostatně, ale také jejich aplikací na sériové automobily. Výsledkem každého ročníku jsou tak celé zástupy více či méně originálních konceptů.

Podívejme se na 5 zajímavých konceptů, které se představily na veletrhu v letošním roce. Ačkoliv výběru dominují mohutné trucky reflektující americkou poptávku, do výběru jsme zařadili také jeden muscle car a korejský kabriolet.

2016 Shelby F-150

Značka Shelby se proslavila nejprve zběsilým roadsterem AC Shelby Cobra, kterou následovala řada sportovních provedení Fordu Mustang s označením GT 350 a GT 500. Všechny jmenované automobily jsou skvělé, ale žádný z nich vám neposkytne takový nadhled na věc jako obří pick-up 2016 Shelby F-150.

Proti standardnímu Fordu F-150 se provedení Shelby liší vylepšeným podvozkem, tradičními rychlými pruhy a samozřejmě také motorem. 5.0 V8 má velmi blízko k tomu, který najdete v současném Fordu Mustang. Základní model má výkon 401 koní, jasnou volbou je ale verze s přeplňováním a 710 divokými koňmi pod kapotou.

Shelby prostřednictvím vybraných dealerů Fordu nabídne k prodeji 500 těchto vozů, s cenou od 85 495 do 98 995 amerických dolarů.

Toyota Tundraisine

Co se stane, když se spojí Toyota Tundra a limuzína? No přeci vznikne Toyota Tundraisine! Bláznivý koncept samotné Toyoty vychází z full-size trucku Tundra, k dobru ale dostala více než 2 metry do délky a další dva páry dveří.

Limuzína, která má celkem 8 párů dveří a terasu středních rozměrů vzadu na korbě, na první pohled postrádá veškerý smysl. Stačí se ale podívat na obrovská kožená křesla uvnitř a pochopíte, že pohodlí se ode dneška jmenuje Tundraisine.

Chevrolet COPO Camaro

„Central Office Production Order“ - to je význam zkratky COPO, která se usadila ve jméně slavného Chevroletu Camaro. Již od 60. let používá Chevrolet přídomek COPO pro automobily, které vznikly za speciálním účelem – co nejrychleji zdolat trať na ¼ míle a v prachu za sebou zanechat veškeré konkurenty.

COPO Camara jsou postavena přesně dle specifikací závodní asociace NHRA. Na výběr jsou hned 3 motory V8, z toho jeden přeplňovaný. O pohon zadních kol se stará speciální 3stupňová automatická převodovka. Stačí pohled na mohutné balonové pneumatiky a je jasné, že COPO Camaro bude na dragstripu jako doma.

Kia A1A Optima

A1A je název 482 kilometrů dlouhé dálnice, která se táhne podél slunečného západního pobřeží Floridy. Kde má koncept vycházející ze sedanu Kia Optima jezdit, už tedy víme, mnohem složitější bude však určit potenciální klientelu.

Technici z LUX Motorwerks se nechali trochu unést a nebohému sedanu kromě uříznuté střechy nadělili také poměrně kontroverzní modré lakování, spoustu chromu a proti směru jízdy otevíratelné zadní dveře.

Kia PacWest Adventure Sorento

Možná je překvapivé, že se do našeho úzkého výběru probojovaly hned dva vozy značky Kia, nutno však říct, že hlavním úkolem Adventure Sorenta je zachránit zde Kie reputaci pošramocenou předchozím konceptem.

Společnost LGE-CTS Motorsports na bázi rodinného SUV Kia Sorento postavila stroj na daleké výpravy v terénu, při kterých vás nezaskočí ani hluboký brod přes řeku. Koncept tak trochu připomíná Mercedes-Benz ML z Jurského parku, počin je to ale jistě nadějný.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: