Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Suzuki Celerio jde do prodeje, v jediné verzi s bohatou výbavou za 238 400 Kč

Český trh

03.11.2015

Nejmenší Suzuki mělo světovou premiéru loni na jaře. S českým uvedením si tedy dalo na čas, za to se odvděčí bohatou výbavou a úsporným motorem.

Model Celerio v nabídce Suzuki nahrazuje hned dva již nevyráběné vozy – klasický minivůz Alto a model Splash, který kombinoval rysy hatchbacku s MPV. Vzhledem k výšce 1540 mm má Celerio blíž ke Splashi, na rozdíl od něj ale nabídne pořádný kufr. Ten je se 254 litry dokonce větší než ve Swiftu a blíží se svým objemem k hodnotám typických zástupců kategorie malých vozů. Proti nim je však Celerio kratší, na délku měří přesně 3,6 metru.

Jediným nabízeným motorem je tříválec 1,0 l o výkonu 50 kW. Jeho točivý moment dosahuje maxima 90 Nm již při 3500 otáčkách. Spolupracuje výhradně s pětistupňovým manuálem a vykazuje kombinovanou spotřebu 4,3 l/100 km. K úspornému provozu jistě významnou měrou přispívá i mimořádně nízká hmotnost – pouhých 805 kg!

Také výbava je k dispozici jediná. Zahrnuje klimatizaci, rádio, Bluetooth, elektrické stahování předních oken, centrální zamykání s dálkovým ovladačem, palubní počítač a dokonce i metalický lak. Jediné, co si tedy můžete vybírat, je barva karoserie – v nabídce je modrá, červená, stříbrná, šedá a černá. Ve všech případech Celerio stojí 238 400 Kč.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: