Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche Macan GTS má 360 koní a řadu sportovních úprav

Představení

29.10.2015

Novinka v menší řadě SUV značky Porsche se co do výkonu řadí mezi modely Macan S a Macan Turbo, má ale ostřejší charakter než obě stávající verze.

Přeplňování je dnes u Porsche téměř standardem, a tak mají všechny verze modelu Macan turbodmychadlo – ne jen vrcholný Macan Turbo. Zkratka GTS tedy již neznačí nejvýkonnější provedení s atmosférickým modelem, nýbrž důkladně vyladěný derivát Macanu S. Výkon třílitrového motoru V6 se dvěma turby vzrostl z 340 k (250 kW) na 360 k (265 kW), maximum točivého momentu poskočilo ze 460 na rovných 500 Nm. Výsledkem je zkrácení akcelerace z 0 na 100 km/h na 5,0 sekundy (Macan S potřebuje 5,4 s).

Součástí úprav pro GTS jsou také větší brzdy, podvozek snížený o 15 mm a 20palcová kola RS Spyder v matně černém provedení. Aktivní podvozek Porsche Active Suspension Management (PASM) má sportovnější naladění, standardem je i laděný výfuk s výraznějším zvukem.

Macan GTS lze na první pohled rozpoznat podle detailů exteriéru v černé barvě – v horní polovině karoserie s lesklou povrchovou úpravou a ve spodní s matnou – a speciálního provedení paketu Sport Design, který zdobí vůz dodávaný i v barvách specifických pro provedení GTS. V modelu Macan GTS mají navíc premiéru dynamické LED světlomety a nová generace multimediálního systém PCM.

Porsche přijímá objednávky již nyní, cena je stanovena na 73 400 eur, tedy dva miliony korun.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: