Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche Macan GTS má 360 koní a řadu sportovních úprav

Představení

29.10.2015

Novinka v menší řadě SUV značky Porsche se co do výkonu řadí mezi modely Macan S a Macan Turbo, má ale ostřejší charakter než obě stávající verze.

Přeplňování je dnes u Porsche téměř standardem, a tak mají všechny verze modelu Macan turbodmychadlo – ne jen vrcholný Macan Turbo. Zkratka GTS tedy již neznačí nejvýkonnější provedení s atmosférickým modelem, nýbrž důkladně vyladěný derivát Macanu S. Výkon třílitrového motoru V6 se dvěma turby vzrostl z 340 k (250 kW) na 360 k (265 kW), maximum točivého momentu poskočilo ze 460 na rovných 500 Nm. Výsledkem je zkrácení akcelerace z 0 na 100 km/h na 5,0 sekundy (Macan S potřebuje 5,4 s).

Součástí úprav pro GTS jsou také větší brzdy, podvozek snížený o 15 mm a 20palcová kola RS Spyder v matně černém provedení. Aktivní podvozek Porsche Active Suspension Management (PASM) má sportovnější naladění, standardem je i laděný výfuk s výraznějším zvukem.

Macan GTS lze na první pohled rozpoznat podle detailů exteriéru v černé barvě – v horní polovině karoserie s lesklou povrchovou úpravou a ve spodní s matnou – a speciálního provedení paketu Sport Design, který zdobí vůz dodávaný i v barvách specifických pro provedení GTS. V modelu Macan GTS mají navíc premiéru dynamické LED světlomety a nová generace multimediálního systém PCM.

Porsche přijímá objednávky již nyní, cena je stanovena na 73 400 eur, tedy dva miliony korun.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: