Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Budoucnost Hondy Civic je přeplňovaná, dostane motory 1.0 Turbo a 1.5 Turbo

Tajné projekty

27.10.2015

Honda zatím stále u běžných aut spoléhá na atmosférické motory. To se do dvou let s příchodem desáté generace Civicu změní. Nové vydání vsadí na tří- a čtyřválcové motory s turbem.

Jeden přeplňovaný benzinový agregát již v nabídce Hondy najdeme – jedná se o dvoulitr v hot hatch Civic Type R, který dosahuje výkonu 228 kW (310 koní). Normálním řidičům dostupnější turbomotory dorazí v roce 2017 společně s novou generací hatchbacku. Ta se bude i nadále vyrábět v anglickém Swindonu a údajně vsadí na méně kontroverzí v designu.

Připravované motory mají objem 1,0 a 1,5 litru, počet válců je tři, resp. čtyři. Využívají nejmodernější technologie, jako je přímé vstřikování, elektricky ovládaný obtokový ventil turbodmychadla, posílené chlazení hlavy motoru, vysoký kompresní poměr 10:1 a také pohon ventilových rozvodů řemenem v olejové lázni.

Podle předběžných údajů dosáhne menší motor výkonu 95 kW a maxima točivého momentu 200 Nm, což jsou údaje podobné stávajícímu atmosférickému 1,8 l i-VTEC (104 kW, 174 Nm). Výhodou přeplňovaného motoru je však maximum točivého momentu posazené v podstatně nižších otáčkách. Čtyřválec by měl mít 150 kW a 260 Nm, což jsou parametry u benzinových Hond dosud nevídané.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: