Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Superb Black Crystal: Auto i zářivý klenot v jednom (+ video)

News

24.10.2015

Jak může vypadat spojení auta a šperku ukazuje Škoda na konceptu, který se představil u příležitosti letošní výstavy Designblok. Superb Black Crystal je osázen celkem 8 kilogramy křišťálu od firmy Preciosa.

Sedmnáctý ročník přehlídky designu Designblok se letos koná v holešovickém Průmyslovém paláci od 22. do 27. října. Škoda Auto zde patří k tradičním vystavovatelům a i letos si přichystala pro návštěvníky něco speciálního.

Koncept Škoda Superb Black Crystal vychází z černého liftbacku v nejvyšší výbavě Laurin & Klement. Designéři však nový Superb dále zušlechtili 8 kilogramy křišťálu od české firmy Preciosa. V konceptu se tak potkávají dva velké tradiční obory české výroby – automobily a broušené křišťálové sklo.


Disky kol pokryté "hvězdným prachem" v hlavní roli

Křišťálová jsou na vystavovaném Superbu loga značky ŠKODA na přídi i zádi vozu, a také emblém Laurin & Klement na volantu. Skutečnou specialitou jsou ale 19palcové disky kol, jejichž povrch je pokrytý malými krystaly, takzvaným „hvězným prachem“ (technologie StarDust).

Podle slov šéfdesignéra Škody Jozefa Kabaně působí koncept Black Crystal díky precizně zpracovaným skleněným křišťálům jako klenot, který se nosí jen pro zvláštní příležitosti. Vozem pro zvláštní příležitosti křišťálový Superb asi také zůstane, sériová výroba totiž není v plánu.

Podívejte se na video, jak Superb Black Crystal vznikal:

VQS6keZ6I8U

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: