Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový tříválcový kabriolet: Třetí generace Mini Cabrio

Představení

23.10.2015

Po hatchbacku a Clubmanu přichází další karosářská verze nového Mini. Jedná se o čtyřmístný kabriolet s plnohodnotnou stahovací střechou.

Nové Mini Cabrio je v duchu ostatních karosářských verzí větší než předchůdce – konkrétně je o 98 mm delší a o 44 mm širší. Následkem toho se zvětšil i zavazadlový prostor, a to o 25 litrů na výsledných 215. Se staženou střechou je ale potřeba počítat s omezením kapacity na 160 l.

Novinkou je grafika britské vlajky vyšitá do plátěné střechy. K jejímu stažení je potřeba 18 sekund, operaci lze provádět i za jízdy do rychlosti 30 km/h.

V nabídce budou alespoň zpočátku tři motory. Základem je benzinový tříválec Cooper, který díky přeplňování dává z objemu 1,5 litru výkon 100 kW. Naftovou alternativou je tříválcová patnáctistovka Cooper D o výkonu 85 kW. Pro zájemce o sportovnější svezení je připraven Cooper S – benzinový dvoulitr s turbem, který má 141 kW. Všechny tři motory budou osazeny šestistupňovou manuální převodovkou, kterou lze na přání vyměnit za automat se stejným počtem rychlostí.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: