Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat Tipo: První nový model po třech letech, co nevypadá jako 500

Představení

14.10.2015

Rodina Fiatů 500 se rozrostla všemi myslitelnými směry. Příští novinka italské značky se proto vydává jiným směrem. Je to sedan a jmenuje se Tipo.

Fiat Tipo není zcela nový název. Stejné označení již nesl kompaktní hatchback z let 1988 až 1995, který získal titul Auto roku. Nyní se tato značka objevuje na sedanu nižší střední třídy, který se začne prodávat na jaře. Podle neoficiálních informací by se později měly objevit i další karosářské verze. Zajímavostí je, že původní Tipo bylo jen hatchback, sedan a kombi nesly pozapomenuté označení Tempra.

Nové Tipo je vlastně sériovou podobou konceptu Aegea, který se představil na jaře na autosalonu v Istanbulu. Jediným výraznějším rozdílem je změna názvu – ovšem v Turecku, kde se novinka bude vyrábět, zůstane označení Aegea.

Oproti předchůdci, sedanu Linea, vypadá Tipo dospěleji, přestože je o 6 cm kratší. V útrobách skrývá o generaci novější platformu, na níž je postaven už například model 500X. Nabídku motorů by měl tvořit celkem čtyři agregáty, zatím jsou známé jen tři z nich: benzinový 1,4 l Fire (70 kW/127 Nm) a naftové 1,3 l MultiJet II (70 kW/200 Nm) a 1,6 l MultiJet II (88 kW/320 Nm).

Mimochodem, Fiat ve světě nabízí další dva podobné modely: v Číně Fiat Viaggio a v USA Dodge Dart.

MN9SabWvtEc

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: