Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Trefor Tripl: Dodávka, motorka, nebo obojí?

News

02.10.2015

Trojkolka pocházející z Dánska je ideálním řešením pro zásobování v přeplněných ulicích velkoměst. Hlavními trumfy jsou minimální vnější rozměry, elektrický pohon a zavazadlový prostor, který předčí i Škodu Superb.

Zásobovací trojkolka, které dominuje přepravní prostor v přední části, není nic nového pod sluncem. Z této osvědčené koncepce však vznikla v dílnách dánského Treforu velice moderní alternativa, která má šanci stát se miláčkem kurýrů všech světových metropolí.

Při výrobě Triplu, jak se zajímavý dopravní prostředek nazývá, vycházeli konstruktéři maximálně vstříc potřebám každodenního městského provozu. Hlavním cílem tedy byla snadná ovladatelnost, nízké emise a samozřejmě také maximální přepravní kapacita.

Dobrou zprávou je, že ve všech těchto disciplínách trojkolka Tripl nezklame. Začněme třeba zavazadlovým prostorem, který se nachází v přídi před řidičem. Mohutný box osazený světly připomíná příď automobilu a dokáže pojmout celých 200 kg nákladu o objemu až 750 litrů.

Rychlým porovnáním zjistíme, že například kufrový rekordman Škoda Superb nabízí v základní konfiguraci pouhých 625 litrů. Vzhledem k faktu, že mluvíme o trojkolce připomínající motocykl, se jedná o vynikající výsledek.

Elektromotor, ekologie, efektivita

O pohon se stará elektromotor zásobený lithiovou baterií značky Samsung s kapacitou 8 kWh, což by mělo stačit na dojezd přibližně 100 km. Dobíjet lze z klasické 230 V zásuvky dokonce i při teplotách do -20 ° C. Výrobce navíc garantuje, že 1 500 nabíjecích cyklech, což odpovídá přibližně 5 letům provozu, baterie stále uchová 80 % své původní kapacity.

Díky elektromotoru se Tripl může pohybovat tiše (hlučnost pouhých 30 dB) a ekologicky, jinými slovy se s ním dostanete i do zón, které jsou klasickým spalovacím motorům zapovězeny.

S maximální rychlostí 45 km/h sice nebudete moci závodit na semaforech, ale točivý moment 190 Nm a zrychlení z 0 na 30 za 4 sekundy zajistí, že ujedete každému cyklistovi. O bezpečné zastavení se postarají kotoučové brzdy na všech třech kolech.

Cena Triplu nám není známá, avšak výrobce udává, že při nájezdu 20 tisíc km ročně po dobu pěti let vychází celkové náklady včetně elektrické energie na 0,11 eur/km, a to není vůbec špatné.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: