Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Tesla expanduje do Evropy, zahájila výrobu v nizozemském Tilburgu

News

29.09.2015

Přední výrobce elektromobilů, americká Tesla, bude vyrábět své vozy také mimo USA. První zahraniční továrnu otevřela v Nizozemí u města Tilburg. Největší zájem mají v Evropě Norové, Teslu ale kupují i Češi.

Evropské prodeje Tesly od uvedení na trh uspokojivě rostou, a tak vedení automobilky rozhodlo o zahájení produkce na starém kontinentu. Nová výrobní linka v Nizozemí se stala prvním výrobním závodem Tesly mimo území Spojených států.

Město Tilburg nebylo jako nový domov Tesly zvoleno náhodou, již od roku 2013 se tu upravovaly vozy určené pro evropský trh. Nyní však byla zahájena kompletní výroba – prozatím bude v Evropě vznikat sedan Model S, brzy se k němu přidá také nový crossover Model X.

Nový závod má rozlohu 49 000 m2 a zahrnuje také testovací trať o délce 750 metrů. Nyní bude v Nizozemí vznikat kolem 1800 vozů měsíčně, udávaná kapacita je však více než dvojnásobná a ponechává tak prostor pro plánovaný růst automobilky. Do tří let by Tesla kromě modelů S a X chtěl vyrábět také menší sportovní sedan konkurující například BMW řady 3 či Audi A4.

Norsko na prvním místě, o Teslu mají zájem i Češi

V roce 2013 prodala Tesla na evropském trhu 3 911 elektromobilů, o rok později to bylo dokonce 8 841 vozů. Loňský výsledek překonaly letošní prodeje již v srpnu a za celý rok 2015 můžeme očekávat okolo 13 000 prodaných aut.

Zdaleka největším odběratelem Tesly v Evropě je Norsko, které si také díky velkým zvýhodněním alternativní energie připisuje kolem 25 % prodaných aut. Následuje Nizozemí, Velká Británie, Německo, Belgie a Švýcarsko. Zájem o Teslu mají i Češi, letos bylo u nás registrováno 46 vozů, například na mnohem větším italském trhu Tesla prodala jen o 14 automobilů více.

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: