Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Octavia RS poprvé s pohonem 4x4: Bude to TDI s převodovkou DSG

Představení

24.09.2015

Zájem o Škodu Octavii RS předčil očekávání automobilky. Nabídka se proto rozrůstá, nejčerstvější novinkou je spojení naftové verze s pohonem všech kol.

Po 15 letech od uvedení první generace Octavie RS se tento rychlý rodinný vůz konečně dočkal verze s pohonem všech kol. Nositelem znaků 4x4 se stává naftové provedení 2,0 l TDI/135 kW, které bude v tomto případě standardně vybaveno převodovkou DSG.

Mimochodem, stejný hnací řetězec už od loňska pracuje také v Octavii Scout a od letošního roku se dá objednat pro běžnou verzi Octavie s karoserií Combi i liftback. Verze RS se od nich odlišuje sportovním podvozkem, designem a úpravami interiéru.

Pohon všech kol u naftové RS s převodovkou DSG zlepšuje čas akcelerace z 0 na 100 km/h – konkrétně z 8,2 na 7,6 sekundy. Maximální rychlost je naopak o kousek nižší, místo 230 je to 228 km/h. V kolonce kombinovaná spotřeba je přesto vynikající hodnota 4,9 l/100 km (+0,3 l).

Od zahájení prodeje první generace si své zákazníky našlo už 165 000 vozů Octavia RS. Z trojice generací je nejúspěšnější ta současná, během dvou let si ji pořídilo již 58 000 zákazníků. Před několika týdny se v nabídce objevila benzinová verze Octavia RS 230 s výkonem zvýšeným na 169 kW a aktivním diferenciálem.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: