Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Seat Leon Cross Sport ukazuje, že i off-roady můžou být Cupra

Koncept

22.09.2015

Co vznikne, když se spojí třídveřový Seat Leon Cupra a bodykit ve stylu poloterénního kombi Leon X-Perience? Nejspíš jen atraktivní koncept, ten je ale předobrazem sportovních crossoverů značky Seat.

Seat, to je dnes hlavně Leon. Existuje ve čtyřech karosářských verzích a k tomu také jako sportovní Leon Cupra. Díky atraktivnímu designu a neustálému rozšiřování nabídky prodeje rostou raketovým tempem – loni meziročně o 60 % a už o rok dříve to bylo o 45 %. Proto se na frankfurtském autosalonu objevila další nová verze Leonu…

Leon Cross Sport má třídveřovou karoserii, konkrétně má nejblíž ke sportovnímu Leonu SC Cupra. Oproti němu má ale o 41 mm zvýšenou světlou výšku a off-roadový design. Bodykit ve stylu Leonu X-Perience je doplněn oranžovým lakem, který byl poprvé k vidění na jaře na konceptu 20V20.

Přeplňovaný dvoulitr z Cupry posílil na 221 kW, tedy rovných 300 koní. To je o 10 koní více, než má souběžně představený Leon Cupra 290, rozdíl je ale ještě jeden: motor v Leonu Cross Sport pohání všechna kola. V zásadě se tedy jedná o pohonné ústrojí z Volkswagenu Golf R.

S největší pravděpodobností takové auto Seat nikdy vyrábět nebude, je ale předzvěstí něčeho jiného. Už delší dobu se španělská značka chystá vstoupit do segmentu SUV – a chce to udělat po svém. Kromě výrazného, dynamicky střiženého designu totiž vsadí i na výkonné sportovní verze. Ať už se bude nový crossover jmenovat jakkoliv, téměř jistě se dočká i ostré verze Cupra.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: