Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche Mission E je čtyřdveřová 911 s elektrickým dojezdem 500 km

Představení

18.09.2015

Bílý koncept čtyřdveřového elektromobilu má všechno, co od Porsche očekáváme. Sportovní proporce, vysoký výkon a rozumný dojezd – konkrétně 500 km, což je víc než všechny elektromobily současnosti.

Prototyp sportovního elektromobilu budoucnosti nezapře inspiraci legendární 911 – stačí se podívat na boční profil. Design je ovšem mnohem radikálnější, vyznačuje se kraťoučkými převisy a experimentování s detaily.

Radikální jsou také technické parametry. O pohon všech kol se stará dvojice elektromotorů, podobných těm v závodním 919 Hybrid, s kombinovaným výkonem 600 koní (440 kW). Díky nim zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 3,5 sekundy a na 200 km/h za méně než 12 sekund.

Lithium-iontové baterie, uložené pod podlahou po celé délce rozvoru, mají zajistit dojezd přes 500 km. K jejich dobití slouží technologie Porsche Turbo Charging – s přeplňováním nemá nic společného, ale název mazaně posouvá slovo Turbo, spojené s nejrychlejšími benzinovými Porsche, i do světa elektromobilů. Při napětí 800 V, což je dvojnásobek proti dnes používaným rychlonabíječkám, se 80 % baterie dobije za pouhých 15 minut.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: