Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jaguar F-Pace oficiálně: Praktická šelma s výkonem až 380 koní

News

15.09.2015

Crossover od Jaguaru by rád nabídnul od všeho trochu. Vedle luxusu a sportovních výkonů se chlubí také parametrem poměrně nečekaným - objemem kufru. Nový Jaguar totiž převeze až 650 litrů zavazadel!

Nový Jaguar F-Pace není žádným velkým překvapením, postupně svůj vzhled odhaloval již v dubajské poušti nebo jako doprovodný vůz letošní Tour de France. Až nyní se však F-Pace představuje oficiálně se všemi technickými detaily na frankfurtském autosalonu.

Hliník v hlavní roli

Ačkoliv se o novince mluví jako o prvním SUV od Jaguaru, terénní schopnosti na první pohled nebyly prioritou konstruktérů. Sám výrobce při představení mluví o F-Pace jako o výkonném crossoveru, který by měl nabídnout především požitek při rychlé jízdě na silnici.

V rámci dosažení nízké hmotnosti spoléhá F-Pace stejně jako sedan XE na hliníkovou karoserii (hliník tvoří 80 % konstrukce), při délce 4 731 mm a rozvoru 2 874 mm tak základní varianta váží pouhých 1665 kg. Podvozek využívá vpředu dvojité lichoběžníky a vzadu víceprvkovou nápravu Integral link, přičemž vedle standardních tlumičů jsou v nabídce také příplatkové adaptivní.

Jaguar vyzdvihuje údajně dosud nejpokročilejší použitý pohon všech kol, který svou inteligentní distribucí výkonu (Intelligent Driveline Dynamics) kombinuje hravost zadokolky s jistotou pohonu 4x4.

Vzpomínka na F-Type - kompresor a 380 koní

Základ nabídky vznětových motorů představuje 2litrový čtyřválec z řady Ingenium o výkonu 180 koní spojený s manuální převodovkou a pohonem zadních kol. Dynamičtější svezení zajistí dvojitě přeplňovaný šestiválec o objemu 3 litry. U něj dostanete kromě výkonu 300 koní a točivého momentu 700 Nm také pohon všech kol a automatickou převodovku.

Ze zážehových jednotek je možné volit buď přeplňovaný dvoulitr s 240 koňmi, anebo dvě varianty 3litrového V6 přeplňovaného kompresorem, který naleznete také pod kapotou sportovního F-Typu. Slabší verze nabídne 340 koní, silnější pak dokonce 380 koní a F-Pace s ní zrychlí z 0 na 100 za 5,1 sekundy. Zážehové motory se standardně pojí s 8stupňovým automatem od ZF a šestiválce také s pohonem všech kol.

Náramek jako „Activity Key“

Interiér svým designem v mnohém připomíná sedan XE, na rozdíl od něj však řidiče očekává vyšší posez a odpovídající prostor. Velký důraz Jaguar dává na každodenní použitelnost a praktičnost. Kromě pěti cestujících F-Pace zvládne převézt až 650 litrů zavazadel! Stejnou hodnotu nabízí například BMW X5, které je však o 15 cm delší.

Zajímavou novinkou je voděodolný a nárazuvzdorný náramek se zabudovaným vysílačem, kterým můžete uzamknout vozidlo místo klasického klíče. Ten můžete ponechat ve vozidle a jít si například bez obav zaplavat do moře.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: