Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toto SUV není od Renaultu: Představuje se nový Borgward BX7

Představení

11.09.2015

Oživit 50 let neexistující značku není lehký úkol. Německý Borgward se přesto rozhodl pro comeback a jako první model předvádí SUV. Jeho design ale bohužel příliš originality nepobral.

Značku Borgward dnes již zná málokdo. Přitom po druhé světové válce zatápěla Mercedesu a chlubila se pokročilou technikou – například vzduchovým podvozkem. Jenže dodnes neobjasněné zákulisní tahy přivedly tuto společnost v roce 1961 k bankrotu. Přitom po vypořádání všech závazků zůstala volná hotovost… Každopádně dědicové zakladatele značky už 10 let pracují na jejím oživení. Na jaře oznámili ambiciózní plány a nyní ukazují první model.

Sedmimístné, 4,70 m dlouhé SUV pojmenované BX7 příliš originality nepobralo. Designéři použili dominantní kosočtverec, který zdánlivě připomíná Renault, ve skutečnosti je ale tradičním logem Borgwardu. Ten se nachází na velké svisle žebrované masce chladiče připomínající americké Buicky, zbytek karoserie je neurčitou syntézou aktuálních designových trendů. Vzhledem k tomu, že Borgward usiluje o vysoká prodejní čísla v Číně, jedná se pravděpodobně o dobře promyšlený záměr.

Všechna čtyři kola má pohánět blíže nespecifikovaný benzinový dvoulitr s turbem (165 kW), alternativou má být plug-in hybrid s celkovým výkonem 295 kW.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: