Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Stále kompaktní? Kombi Opel Astra ST přerostlo přes 4,7 metru

Představení

10.09.2015

Společně s hatchbackem Opel na frankfurtském autosalonu vystaví novou generaci Astry v provedení kombi, které stejně jako u předchůdce nese označení Sports Tourer.

Nová generace kombi Opel Astra přerostla hranici 4,7 metru – ve srovnání s předchůdcem se prodloužila o 4 mm na výsledných 4702 mm. Na délku tak měří skoro tolik, co někdejší model Omega Caravan, řazený do vyšší střední třídy. Přesto Astra spadá i nadále o dvě kategorie níž, do nižší střední třídy – neboli kompaktní vozy.

Opel zatím zveřejnil jen některé podrobnosti. Nová generace je například až o 200 kg lehčí, nejlehčí kombi bez řidiče váží 1188 kg (o 130 kg méně než nejlehčí provedení předchozí Astry ST). Motory pokryjí spektrum od 70 do 147 kW, základem bude litrový tříválec s turbem, zatímco na opačné straně nabídky se objeví nový 1,6 l Turbo se 147 kW/200 k a 300 Nm.

OBRAZEM: Nový Opel Astra poprvé v Česku. Září z něj odhodlání potrápit golf

Zavazadlový prostor má maximální objem 1630 l, jeho kapacita v základní konfiguraci ej zatím tajemstvím. Astra ST nově nabídne otevírání pátých dveří pohybem nohy, Opel tuto funkci nazývá Keyless Open, sedadla dělená v poměru 40:20:40 a k tomu soustavu kolejnic a dalšího příslušenství s výmluvným názvem FlexOrganizer.

Kombi je pro Opel důležitou variantou, u Astry představuje 30 % prodejů. Proto automobilka začne přijímat objednávky již 10. října, ceny ale zatím nejsou známy. Nová generace se bude vyrábět ve Velké Británii.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: