Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hyundai Santa Fe dostane nový design a lepší výbavu

Představení

10.09.2015

Hyundai na frankfurtském autosalonu předvede facelift velkého SUV Santa Fe. Společně s ním se výbava rozšíří o celou řadu asistenčních systémů.

Nový design předních partií Hyundaie Santa Fe je zdobnější, přední nárazník je ozvláštněn několika novými, ostře dynamickými tvary. Maska chladiče dostala útlejší, luxusněji vypadající příčné žebrování a změnilo se i umístění diodových světel pro denní svícení. Méně nápadnou změnou pak je poupravená optika hlavních světlometů.

Také zadní nárazník dostal o něco výraznější tvary, zvětšil se stříbrný ochranný prvek v jeho spodní části i koncovky výfuku. Zadní světla mají novou grafiku.

Uvnitř je na první pohled vše při starém, automobilka ale slibuje nové materiály a především rozsáhlejší výbavu. Pohodlí a bezpečnost řidiče zvyšuje například systém autonomního nouzového brzdění AEB (Autonomous Emergency Braking), systém upozorňování na vozidla při couvání RCTA (Rear-Cross Traffic Alert), chytrý adaptivní tempomat, sledování slepého úhlu BSD (Blind Spot Detection), asistent pro změnu jízdního pruhu a asistent dálkových světlometů.

O motorech se zatím Hyundai nezmiňuje, základní představu ale poskytne pohled na nabídku sesterské Kie Sorento, kterou již pohání motory Euro 6. V jejím případě silný naftový čtyřválec 2,2 l CRDi dosahuje 147 kW a 450 Nm (Santa Fe má zatím 145 kW a 421 Nm) a dvoulitr má parametry 136 kW a 400 Nm, stejně jako ve vrcholném provedení menšího modelu Hyundai Tucson.

Srovnání nového a původního designu třetí generace Hyundai Santa Fe:

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: