Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Mégane IV je menší brácha Talismanu

Představení

07.09.2015

Letošní smršť novinek od Renaultu pokračuje nejdůležitějším modelem, zbrusu novým Méganem. Sází na atletické tvary a nový designový jazyk, který už nese sedan Talisman.

Renault se chystá na frankfurtském autosalonu představit hned dvě zásadní novinky najednou. Sedan Talisman odhalil již zkraje prázdnin a společnost mu bude na výstavní expozici dělat i odvozené kombi. K tomu se přidává další model, hatchback Mégane čtvrté generace.

Jméno Mégane se na sériovém modelu objevilo poprvé už před 20 lety. Od té doby vzniklo ve třech generacích 6,5 milionu exemplářů. Nejnovější provedení je z nich všech nejdynamičtěji střižené a výrazně inspirované větším modelem Talisman, s nímž sdílí modulární platformu CMF.

Konkrétní technické detaily zatím Renault neuvádí, zveřejnil jen informaci, že novinka bude mít o 47 mm širší rozchod předních kol, o 28 mm delší rozvor a bude o 25 mm nižší. Souběžně s běžnou verzí se představí i sportovněji pojatá verze Mégane GT s upravenou karoserií, 18palcovými koly a logem RenaultSport.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: