Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Miliontý vyrobený Chevrolet Corvette se propadl podlahou, nyní byl zrestaurován

News

06.09.2015

Obří kráter v podlaze muzea věnovaného vozům Corvette spolykal a poničil 8 vzácných exemplářů. Podívejte se, jak se podařila renovace jednoho z nich, milionté vyrobené Corvette.

National Corvette Museum se nachází ve městě Bowling Green v Kentucky, jen pár set metrů od závodu, kde Chevrolet Corvette vzniká již od roku 1981. Muzeum otevřené v roce 1994 zachycuje historii sportovního modelu a v jeho sbírce naleznete snad všechny významné automobily značky Corvette.

Na začátku loňského roku však v muzeu došlo k podivuhodné události. Důsledkem nestabilního podloží se uprostřed noci vytvořil obří kráter v podlaze muzea, ve kterém zmizelo 8 vzácných vozů, mezi nimi i bílý kabriolet z roku 1992, miliontá vyrobená Corvette od počátku produkce.


Opravy trvaly 4 měsíce a zaměstnaly 30 lidí

Poškozené vozy jsou natolik vzácné, že se pro jejich záchranu Chevrolet rozhodl učinit vše, co bude v jeho silách. Prvním automobilem, který prošel důkladnou renovací, se stal již v minulém roce prototyp ZR1 z roku 2009. Nyní přišel na řadu druhý vůz, již zmíněný bílý kabriolet generace C4.

Opravy probíhaly v technickém centru GM v Michiganu a podílelo se na nich celkem 30 techniků. Práce trvaly dohromady 4 měsíce a vůz obdržel novou kapotu, příď a další panely karoserie. Přestože Corvette utrpěla při pádu do kráteru poměrně vážné poškození, motor o objemu 5,7 litru a převodovka zůstaly nedotčené a jejich oprava nebyla potřeba.

Ne všechny vozy se podaří zachránit

Nyní je miliontá Corvette opět v originálním stavu a navrátí se do muzea před zraky návštěvníků. Další v pořadí se podrobí renovaci černá Corvette z roku 1962, dle Chevroletu ale půjde o poslední automobil, který bude opraven. Ostatní exempláře jsou patrně natolik poškozeny, že jejich navrácení do původního stavu již bohužel nebude možné.

4QCG31K8FOs

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: