Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Mercedes-Benz třídy S chce být nejkomfortnější kabriolet na světě

News

04.09.2015

Třída S platila vždy za to nejlepší, co Mercedes-Benz nabízí. Nyní přichází i jako kabriolet a míří rovnou na vrchol.

Mercedes-Benz se po celých 44 letech vrací k superluxusním kabrioletům. Otevřená verze třídy S navazuje na model W111, jehož výroba skončila v roce 1971. Kabriolet svou stavbou vychází z modelu S Kupé, přidává však plátěnou střechu, která na požádání za 20 sekund zmizí v útrobách vozu a posádce umožní užívat si vítr ve vlasech třeba při křižování Côte d'Azur.

Aby toho větru ve vlasech nebylo příliš, používá Mercedes hned několik zařízení, která se i při jízdě se staženou střechou postarají o patřičný komfort. Systém Aircap zvyšuje úroveň obtékaného vzduchu a zajišťuje pohodlí i na zadních sedadlech. O to, aby posádce nebylo chladno ani při podzimních dnech, se pro změnu starají výdechy teplého vzduchu umístěné v oblasti krku, které automaticky udržují příjemné klima.

Prozatím bude kabriolet nabízen ve dvou verzích, ta slabších z nich nese označení S 500 a pod kapotou ukrývá 4,7 litrový motor V8 o výkonu 455 koní. Výkonnější S 63 AMG 4Matic sází na dvojitě přeplňovaný V8 o objemu 5,5 litru doplněný o pohon všech kol. S výkonem 585 koní a točivým momentem 900 Nm zvládá sprint z 0 na 100 za 3,9 sekundy. Připomeňme jen, že se jedná o kabriolet s délkou 5 metrů a hmotností nejméně 2,1 tuny.

Velké ambice Mercedesu dokládá fakt, že kabriolet třídy S prezentuje jako nejkomfortnějším kabrioletem na světě. Zdali tomu tak skutečně je, se budou moci případní zájemci přesvědčit na autosalonu ve Frankfurtu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: