Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Kia Sportage odhaluje podrobnosti, dočká se i sportovní verze GT Line

Představení

02.09.2015

Čtvrtá generace Kie Sportage vzhledem i technikou navazuje na tu končící. Interiér se inspiruje u většího Sorenta. Prodej bude zahájen na počátku příštího roku.

Po pěti letech se odhaluje nová Kia Sportage, jejíž výstavní premiéra se chystá na nadcházející autosalon ve Frankfurtu. Na první pohled zaujme designem předních partií, které značí výrazný odklon od předchozího provedení. Zbytek karoserie ale prošel už jen evolučním cizelováním, zezadu nová Sportage nezapře podobu se svojí předchůdkyní.

Novinkou je také paket GT Line, který je k vidění na prezentovaných fotkách. Agresivněji pojatý design je rozeznatelný snadno – na každé straně předního nárazníku se nachází čtveřice LEDových kostek, které slouží jako mlhovky. GT Line je již nyní v nabídce modernizovaného Cee’du, také on má stejné poznávací znamení.

Rozměry se změnily jen minimálně. Délka narostla o 40 na 4480 mm a rozvor o 30 na 2670 mm. Prodloužil se přední a zkrátil zadní převis, součinitel aerodynamického odporu klesl z 0,35 na 0,33. Uvnitř Kia slibuje více místa pro nohy i nad hlavou a přirozenější pozici sezení vzadu – sedák je výš a podlaha naopak níž než u předchůdce. Za zmínku jistě stojí i zvětšení zavazadlového prostoru, a to ze 465 na 503 litrů. Nová generace má také lepší odhlučnění a bohatou nabídku asistenčních systémů.

Motory jsou stejné jako v sesterském Hyundai Tucson. Základem je benzinový 1,6 l GDI (97 kW) a naftový 1,7 l CRDi (85 kW), které stejně jako v předchozí generaci pohání vždy přední kola pomocí šestistupňového manuálu. Zájemce o čtyřkolku bude moci vybírat mezi benzinovou novinkou s turbem 1,6 l T-GDI (130 kW/265 Nm) a naftovým dvoulitrem ve dvou stupních: 100 kW/373 Nm a 136 kW/400 Nm.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: