Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kopecký vyhrál Barum Czech Rally Zlín a je mistrem ČR

Sport

01.09.2015

Posádka továrního týmu Škoda Motorsport Kopecký/Dresler o víkendu ovládla zlínskou rally a díky pátému vítězství v letošní sezóně získala titul mistra ČR.

Po dvou letech vyhrál zlínskou rally opět Jan Kopecký. Je to jeho již čtvrtý triumf na této asfaltové soutěži, předchozí vítězství přišla v letech 2009, 2011 a 2013. Díky vítězství na všech osmi sobotních rychlostních zkouškách si posádka Kopecký/Dresler vypracovala náskok na hlavního rivala Václava Pecha, který na spletitých šesti nedělních rychlostních zkouškách obhájila i přesto, že jednou udělala „hodiny“. Mohla tak pokračovat ve své vítězné sérii.

Zároveň se Kopecký stal mistrem ČR – celkově potřetí, přičemž každý z jeho titulů je spojený s jinou Fabií. K prvnímu v roce 2004 ho dovezla Škoda Fabia WRC na bázi první generace, druhý v roce 2012 získal za volantem Fabie Super 2000 odvozené ze druhé generace a ten letošní je vůbec prvním mistrovským úspěchem nové Fabie R5.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: