Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Kia Optima míří i do Evropy, máme první informace

News

26.08.2015

Kia Optima druhé generace přichází v evropské verzi. Je o něco větší a slibuje interiér propracovaný do nejmenšího detailu. Nabídka motorů však zatím jen kopíruje předchůdce.

Nová generace sedanu střední třídy se jménem Kia Optima se již představila ve verzi pro zámořský trh. Nyní oficiálně přichází také v evropské specifikaci, která se od té americké liší v detailech.

Větší ve všech směrech

Reprezentativní sedan na svého předchůdce vzhledem výrazně navazuje, oproti němu však mírně narostl ve všech rozměrech. Novinka je o 10 mm delší, o 10 mm vyšší a dokonce o 25 mm širší. Rozvor náprav se protáhl rovněž o 10 mm na finálních 2 805 mm. Zavazadlový prostor nyní pojme až 510 litrů zavazadel.

Kia slibuje posun v jízdních vlastnostech díky o 50 % tužší karoserii a nově naladěnému podvozku. V interiéru máme rovněž očekávat pokrok v kvalitě, velká péče byla údajně věnována výběru materiálů a jejich provedení do nejmenších detailů. Na prvních fotografiích se zdá, že by posádka vskutku mohla očekávat příjemné cestovní prostředí.


Pod kapotou vše při starém

Je trochu škoda, že se žádná (r)evoluce neudála na poli použitých motorizací, které jsou známé již z minulé generace. Jediný vznětový motor v nabídce je čtyřválec 1,7 CRDi s výkonem 104 kW a točivým momentem 340 Nm. Turbodiesel sice nabízí na svůj objem slušný výkon, avšak dvoulitrové konkurenci, běžné ve střední třídě, se z principu nemůže rovnat. Novinkou je alespoň použití 7stupňové dvouspojkové převodovky DCT. Alternativou k naftě je zážehový atmosférický dvoulitr CVVL s nezměněným parametry 121 kW a 196 Nm.

Kia slibuje, že již v příštím roce nabídne nové pohonné jednotky včetně hybridní a vysokovýkonné verze. Patrně budoucí nabídka motorizací a existence varianty kombi rozhodnou, zdali se Optima dočká na evropském trhu výraznějších prodejů. Jak by takové kombi mohlo vypadat, již naznačil dříve představený koncept Kia Sportspace.

Naživo se nová Kia Optima představí na autosalonu ve Frankfurtu, prodávat by se měla začít ještě letos.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: