Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toto je nový Nissan Navara, má víceprvkovou zadní nápravu

Představení

24.08.2015

Nissan NP300 Navara je dvanáctou generací pick-upů od Nissanu. Tato řada lehkých nákladních vozů tvoří osmdesátiletou historii, která tak patří k nejdelším v automobilovém průmyslu.

Nová generace Nissanu Navara ve své evropské verzi dostane čtyřválcový naftový motor 2,3 l dCi. Tento turbodiesel je konstrukčně příbuzný s agregáty v užitkovém Renaultu Master, pick-up se však dočká vyšších výkonů. Základní varianta s jedním turbem má 118 kW, silnější se dvěma 140 kW. Poháněna budou zadní nebo všechna kola, a to přes šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou převodovku.

Konstrukce vychází z předchozí generace, dočkala se ale výrazných úprav. Čtyřdveřové provedení Double Cab má nově pětiprvkové nezávislé zavěšení zadních kol, které zlepšuje komfort i ovladatelnost a současně snižuje hmotnost o 20 kg. Nové zavěšení s listovými pery, určené pro kratší kabinu King Cab, je pro změnu lehčí o 7 kg, je lépe izolované a umožňuje o tři stupně větší zadní nájezdový úhel než u předchozí generace.

Co se přepravní kapacity týká, korba verze Double Cab je o 67 mm delší než u předchůdce – na délku měří 1578 mm, čímž překonává všechny konkurenty. U King Cab je ložná plocha dlouhá 1788 mm. Užitečné zatížení činí jednu tunu, povolená hmotnost brzděného přívěsu je 3500 kg.

Premiéra evropské verze je naplánována na 15. září, odehraje se na autosalonu ve Frankfurtu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: