Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Proč povinné ručení neustále zdražuje?

PR

19.08.2015

Oznámení o zvýšení ceny povinného ručení se již stalo každoroční tradicí. Málokdy však pojišťovny vysvětlí, proč si vlastně řidiči připlatí. Co se do ceny povinného ručení promítá a jak ji můžete ovlivnit ve svůj prospěch? Nechte si poradit.

Autor:PRFoto:PR

Co ovlivňuje cenu povinného ručení

Výši povinného ručení ovlivňuje vícero faktorů. K těm patří běžně například kategorie vozidla, objem motoru, stáří vozidla, věk pojistníka a tak podobně. Kromě toho ale musí pojišťovny počítat také s dalšími náklady, jako jsou úhrady zásahu hasičů nebo povinnost odvádět určitá procenta z povinného ručení do Fondu zábrany škod.

Pojišťovnám totiž bylo nařízeno hradit náklady hasičů u dopravních nehod. Do těchto nákladů se promítá cena za ujeté kilometry k nehodě, za použitou techniku a materiál a samozřejmě také platy hasičů. Hodina takového zásahu vyjde pojišťovny na 5 600 Kč. Stejně tak musí pojišťovny odvádět 3 % z ročního přijatého pojistného z povinného ručení do Fondu zábrany škod, kde jsou použity opět pro hasiče, na podporu integrovaného záchranného systému a na prevenci škod.

Jak si cenu povinného ručení snížíte

V první řadě se snažte jezdit opatrně a vyhýbat se nehodám. Pro pojišťovny je řidičská historie pojistníka nejdůležitějším ukazatelem při sjednávání výše pojistného. Řidiči, kteří již pár nehod absolvovali, musí počítat s tím, že si připlatí. Pokud za sebou nebudete mít žádnou nehodu, získáte takzvaný bonus a pojišťovna vám sleví až 60 % z pojistného. Rozhodně se hned neupínejte na jednu pojišťovnu a projděte si nabídku na celém trhu. Při tom vám výborně poslouží kalkulačka pro srovnání povinného ručení, kterou najdete například na Úspory.cz Zadáte do ní potřebné parametry a on vám sama spočítá, kde vás vyjde povinné ručení nejlevněji.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: