Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lamborghini Aventador SV Roadster rozpoutá peklo na zemi

News

16.08.2015

Ostrá verze SV modelu Aventador je momentálně nejrychlejším sériovým Lamborghini. Pokud by někomu 750 koní přeci jen stále nebylo dost, dodatečný adrenalin by mohla poskytnout otevřená verze Roadster.

Lamborghini Aventador LP 750-4 SuperVeloce Roadster, tak zní celé jméno novinky, kterou Lamborghini oficiálně představilo při letošní Concours d’Elegance v Pebble Beach. Již samotná délka označení dává vědět, že se nejedná o obyčejný automobil, ale o pravého italského šlechtice ze Sant'Agata Bolognese. O výjimečnost roadsteru se Lamborghini také patřičně postará, celkem nevznikne více než 500 kusů.

Důvodů, proč byste se měli o jeden kousek z limitované série ucházet, je hned několik. Kromě úchvatného designu, jehož ostré linie dokonale zhmotňují emoce a brutalitu Lamborghini vlastní, jde především o atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,5 litru. Jeden z posledních mohykánů dnešní doby má za účelem rolování asfaltu v horkých letních dnech k dispozici výkon 552 kW (750 koní) při 8400/min, jen o 100 otáček výše pak leží omezovač. Točivým momentem sice nemůže soupeřit s přeplňovanými konkurenty, avšak 690 Nm lze považovat za více než dostatečnou hodnotu.

Stejně jako v případě Aventadoru SV kupé motoru sekunduje 7stupňová dvouspojková převodovka a pohon všech kol využívající systém Haldex 4. generace. Adaptivní podvozek je magnetorheologický, tzn. tlumiče jsou plněny kapalinou, jejíž tuhost lze v řádu milisekund měnit působením elektrického proudu či magnetického pole. Nechybí ani Lamborghini Dynamic Steering, pod kterým se skrývá řízení s proměnlivým převodem.

Verze SuperVeloce je oproti standardnímu roadsteru nejen výkonnější (+50 koní), ale díky rozsháhlému použití karbonu také o 50 kg lehčí. Se suchou hmotností 1575 kg dosáhnul rekordního poměru 2,1 kg na 1 k výkonu. V praxi to znamená sprint z 0 na 100 za 2,9 sekund, z 0 na 200 za 8,8 sekund a s větrem ve vlasech můžete překročit metu 350 km/h.

Aventador SV Roadster dorazí k zákazníkům na začátku roku 2016 za cenu 357 tisíc eur bez daně. Omezená produkce však zájemcům zajistí, že se bude jednat o dobrou investici.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: