Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hřbitov automobilů: exploze v přístavu Tchien-ťin jich zničila více než 8000

News

15.08.2015

Smrtící výbuchy, které otřásly přístavem Tchien-ťin nedaleko Pekingu, mají kromě lidských životů na svědomí i skutečnou „auto-katastrofu“. Na pozemku sousedícím s epicentrem exploze bylo zničeno přes 8000 nových automobilů.

Čínský přístav Tchien-ťin leží přibližně 120 km od Pekingu a je desátým největším námořním přístavem na světě. V posledních dnech plní Tchien-ťin titulní stránky díky sérii mohutných výbuchů, které v noci 12. srpna otřásly městem. Výbuch kontejneru s nebezpečnými materiály o síle 3 tun TNT zažehnul i ostatní kontejnery v jeho sousedství, došlo tak k druhé explozi ekvivalentní mohutným 21 tunám TNT. Během neštěstí přišlo o život minimálně 50 lidí a dalších 700 bylo zraněno.

Když denní světlo odkrylo zkázu v celém jejím rozsahu, zjistilo se, že exploze zcela zničila také tisíce nových automobilů, které byly skladovány v sousedním areálu. Ačkoliv jsou škody zatím pouze odhadovány, čínské zdroje hovoří o více než 8 tisících vozech v hodnotě několika miliard korun.

Mezi hlavní poškozené automobilky patří Hyundai a Kia, ze snímků jsou patrné například zástupy ohořelých Hyundaiů Santa Fe. Volkswagen údajně přišel o 2750 aut, z toho přes 1000 Touaregů a téměř 400 Beetlů. Škody hlásí také Toyota a Renault, ten ztratil 1500 vozů v hodnotě přes 800 milionů korun.

O zkáze, která v Tchien-ťin nastala, nejlépe hovoří následující videa a přiložené fotografie.

HfXmG3GdAig

fPEB4nG6jJI

XZa48XG7NNM

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: