Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Sportovní Mercedes C kupé je tu, má jen čtyřválcové motory

Představení

14.08.2015

Druhá generace třídy C kupé se začne prodávat v prosinci. Mercedes-Benz zpočátku nabídne jen čtyřválcové motory, později se ale představí i osmiválcové AMG.

Nové provedení Mercedesu třídy C ve verzi kupé se od svého předchůdce radikálně liší. Má oblé tvary a v rámci možností je i značně odlišné od výchozího sedanu třídy C – zadní partie s nízkými a protaženými světly totiž zřetelně odkazují na luxusní kupé třídy S (nástupce modelu CL). Ve srovnání s předchozím modelem nové kupé narostlo o nemalých 95 mm do délky a 40 mm do šířky. Mercedes proto slibuje více místa v interiéru.

Kupé má proti sedanu o 15 mm snížený podvozek a nabídne tři druhy nastavení: komfortní ocelový podvozek, sportovní ocelový doplněný o ostřejší řízení a vzduchové odpružení Airmatic. Všechny varianty mají nově vpředu čtyřprvkové zavěšení (předchozí generace měla jednodušší vzpěry McPherson) a vzadu sofistikované pětiprvkové zavěšení kol.

Ačkoliv se jedná o sportovně střižné kupé střední třídy, základní motor má objem 1,6 litru. Jedná se o přeplňovaný benzinový čtyřválec C 180, který má výkon 115 kW. Zájemce o svižnější svezení uspokojí benzinové dvoulitry s turbem: C 200 (135 kW), C 250 (155 kW) a C 300 (180 kW). Nabídku naftových pohonných jednotek tvoří čtyřválce s výkonem 125 a 150 kW – Mercedes více informací zatím tají, ale je zřejmé, že se jedná o 2,1litrové biturbo čtyřválce C 220 d a C 250 d.

V budoucnu se nabídka rozšíří o osmiválcový Mercedes-AMG C 63, který může mít až 510 koní (375 kW), a méně radikální verze Mercedes-Benz C 450 AMG s biturbo třílitrem o výkonu 270 kW.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: