Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Studie Škody Superb ukazuje, jak by mohl vypadat „velký kožený paket“

News

10.08.2015

Studenti pod vedením designéra Jozefa Kabaně připravili jedinečnou variantu nové Škody Superb. Hlavním poznávacím znakem studie je karoserie potažená luxusní kůží, kterou jinak obvykle nalezneme na drahých kabelkách italské výroby.

Malý kožený paket, tedy volant, řadicí páka a případně také madlo ruční brzdy potažené kůži, je klasickou položkou známou z ceníků rozličných škodovek po mnoho let. Odpověď na otázku, jak by mohl s trochou nadsázky vypadat takový velký kožený paket, dává studie Škody Superb připravená studenty z italské Florencie.

Jinak sériový Superb se pyšní unikátní povrchovou úpravou: je totiž oblečen do hnědé kůže. Na projekt, který má na svědomí údajně samotný šéfdesignér Škody Jozef Kabaň, upozornil web www.contracthireandleasing.com. Pro neobvyklou povrchovou úpravu nebyli studenti z Florencie vybráni náhodou, právě ono město se pyšní bohatou historií, ve které luxusní kožené výrobky hrají hlavní roli.

Zatímco veškeré povrchové panely karoserie byly pokryty kůží, interiér nového Superbu údajně zůstal zcela sériový. Praktické uplatnění kožená karoserie patrně nenajde, každopádně se ale jedná o pozoruhodný počin, který dává vzpomenout na legendární Velorex či na individuální úpravy excentrických majitelů italských supersportů.

Je otázkou, jaké má automobilka s koženým Superbem plány; vůz se údajně nyní nachází v Mladé Boleslavi. Můžeme ho tak patrně očekávat jako showcar na nadcházejících výstavách a motoristických veletrzích.

Zdroj fotografií: www.contracthireandleasing.com

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: